Kabbalah, Shamballa aj.

Nejnovější

Kabbalah, Shamballa aj.

Udělala jsem si průzkum. Zajímalo mne, co to jsou Kabbalah náramky. Nejsem z toho moc moudrá.

Různé zdroje, různé prameny informací - různé informace. Odkud, že to náramky pocházejí ? Nebudu vyjmenovávat, všechny názory, odkud jsou. 

Nicméně všechny prameny uvádí stejný a vlastně podstatný důvod, proč si náramek pořídit.

Nejvíce se asi ztotožňuji s tímto popisem.

Kabbalah náramek se nosí na zápěstí levé ruky, protože ta jde k srdci, a znamená přijetí. Takový náramek zachytává negativní energie proudící do těla. Zpravidla je červený. Náramek už podle jména vychází z judaismu, proto je na něm někdy zavěšena Davidova hvězda. Náramek ale dnes už s židovstvím spojen být nemusí, proto jsou na něm i jiné předměty, jako jsou křišťál, korálky, Hamsa – tvar lidské ruky, která je oblíbená na celém Blízkém východě. Často je to jen červená šňůrka bez přívěsku.

Podle spirituálního učení a cesty Kabbalah je přes levou stranu těla přijímána energie z okolního světa. Z toho důvodu by se měl kabbalah náramek nosit na levém zápěstí, aby zabránil vstupu negativní energie do našeho těla a ochránil svého majitele. Nesundavá se a ponechává se na ruce až do rozpadnutí. V tu chvíli se má zato, že jeho energie je přeplněna negativními energiemi a je potřeba si nasadit náramek nový.

Dále mluvíme o dalších různých náramcích .

Shamballa náramky dostaly název podle mytického království, ve které věří buddhisté. Jsou vyrobené ze šňůrky ze speciálních uzlů. Existují i tkané nebo pletené, ale vždycky jsou do nich navázané kameny, drahokamy, polodrahokamy, sklo nebo kovové ozdoby.

Budha náramky nám pomáhají bojovat s neřestmi lidské mysli – hněvem, nevědomostí a chtivostí. Očišťují, slouží k poznání sebe sama a směřují vás na cestu duchovního probuzení. Jsou z korálků, jedním z nich korálků je většinou Buddhova hlava, ale není to podmínkou.

Náramky přátelství - barevné ozdobné pásky na ruku s různými geometrickými vzory se nejčastěji vyrábějí z bavlnek na vyšívání. Lidé se jimi vzájemně obdarovávají a stvrzují tak svoje přátelství.

Dále dělíme více méně dle barviček než záměru:

Elegantní černá hlásá pro okolí, že vás přitahuje tajemno, mystika, ale taky že jste i citlivá a na vaši profesionalitu se dá spolehnout. Černá je elementem vody, bude k vám přitahovat peníze a zisky a také vás bude chránit před vlivy okolí. Výhodou černé je nadčasovost a také, že ji můžete kombinovat se všemi ostatními barvami.

Čistá bílá, svěží, křehká barva obsahující spektrum všech ostatních. Dává najevo, že nemáte co skrývat. Že vaší dominancí je pořádek a systém. Stejně jako k černé i bílá se dá kombinovat se všemi dalšími barvami.

Růžová romantika, láska, něha, štěstí a jemnost. Růžová je krásná a decentní barva usmíření, přátelství a harmonie, rádi ji nosí citliví lidé. Bohužel také mají tendenci vidět svět přes růžové brýle. V Číně je ale tahle barva symbolem úspěchu.

Modrá evokuje nebe, voní dálkou, volným prostorem, svobodou, klidem, rovnováhou, uvolněním, plynutím vodní hladiny. Copak se ale skrývá v temných vodních hlubinách? Na modrou v oblečení měli dřív „patent“ hlavně muži, ale své báječné vlastnosti umí předat i ženám. Tak proč si jednou nepořídit modrý náramek?

Tyrkysová- zvláštní barva, která symbolizuje svobodnou duši, spontánnost, fantazii a mírumilovnost. Tyrkysovou, stejně jako červenou, nikdy vy ani okolí nepřehlédnete.

Červený náramek bude přitahovat štěstí a chránit svého nositele před všemi negativními vlivy. Červená je barva elementu ohně, symbolizuje vášeň, vzrušení životní sílu, energii, sexualitu. Právě tahle barva k ženám nejčastěji přitahuje mužské oči. Kdo by nechtěl červenou?

Oranžová - barva vitality, štěstí, síly... s oranžovou získáte spoustu elánu, přitahuje přátele (ale i flirty a krátkodobé vztahy), přináší vytrvalost.

Zelené jaro, dětství, nové začátky, hojnost, příroda, vyrovnanost a zmírnění stresu, nabíjení energií a nové začátky. Zelená vám pomůže, pokud stojíte na místě a nemůžete se hnout, uklidní vás, budete-li cítit napětí a stres. Ten, kdo ji nosí, říká okolí: Pojď, je tolik věcí, co spolu můžeme zkusit... Důležitá je ale jako ochrana před závistí nepřejícího okolí.

Žlutý jako slunce, ale také barva elementu země. Radost, pozitivní emoce, ale také empatii symbolizuje žlutá. Rozveselí, stejně jako červená, každý náramek. Energii vám dodá hlavně během zimních měsíců.

Hnědá barva, je barvou řádu, stability, elegance, společenské postavení a luxus, láska k přírodě. Hnědá o vás říká, že jste člověk s milou a klidnou povahou. A nebo pokud nejste, tak vám hnědá tyhle kvality do života přidá.

Fialová barva; po červené jde o další magickou barvu. Uklidňuje a přivolává dobrý spánek, říká o svém nositeli, že je duchovní bytostí s originálním viděním světa. Fialovou mají v oblibě také umělci, kterým přináší originální nápady a vize.

Každý máme svou oblíbenou barvu. Někdo má rád jemné pastelové, jiný veselé barevné. Nevybírejte si ale náramky jen podle barvy, každý náramek má totiž jinou energii nebo účel podle materiálu a způsobu, jakým je vyrobený. Když víte, jaký náramek a proč zvolit, může vám to hodně pomoct v tom, co zrovna potřebujete. Zároveň volba náramku hodně prozradí o vaší osobnosti. 

Publikováno v: Magic-Color

Zanechat komentář